Piątek, 2019-11-15

Imieniny: Amielii, Idalii

Szkolne Koło Wolontariatu

W imieniu całej społeczności Szkoły Podstawowej w Rogoźniku składamy serdeczne podziękowania za wsparcie akcji charytatywnej przeprowadzonej w niedzielę 26.03.2017 r. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 1700 zł. Środki te przekażemy potrzebującym uczniom naszej szkoły.

Pamiętajmy, że dobro wraca do tych, którzy się nim dzielą.

Monika Pacyga – Dyrektor Szkoły

Katarzyna Pańtak – opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

Fotogaleria

Podziękowania za pomoc w organizacji imprezy "Św. Mikołaj dla dzieci Fundacji"

Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie „Świąteczna Kartka Nadziei”. Przesłane do Fundacji kartki świąteczne zostaną przekazane podopiecznym fundacji wraz z życzeniami. Dwoje uczniów naszej szkoły napisało bajkę dla chorego dziecka, aby wesprzeć w chorobie podopiecznych fundacji.

Wszystkim, którzy przyczynili się do działań wolontariatu dziękujemy!

W wyniku przeprowadzonej zbiórki pieniężnej w listopadzie 2016 r. ze sprzedaży prac plastycznych pozyskano 310 zł. na „mikołajkową paczkę”. Zakupiono prezent mikołajkowy dla 13-letniego podopiecznego Fundacji im. A. Worwy.

W dniu 29.11.2016 r. w trakcie spotkania z rodzicami będzie możliwość zakupu prac plastycznych wykonanych przez Wasze dzieci. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na akcję: „Mikołajkowa paczka” dla najmłodszych podopiecznych Fundacji im. Adama Worwy, z którą nasza szkoła współpracuje.

Bardzo serdecznie prosimy o wsparcie i zakup prac. Pamiętajmy, że dobro zawsze wraca do tych, którzy się nim dzielą.

Dnia 25.11.2016 r. w piątek o godz. 1200 odbędzie się spotkanie z paniami z Fundacji im. Adama Worwy. Podczas spotkania zostaną przekazane informacje o działalności fundacji.

W dniu 21.11.2016 r. (poniedziałek) dokonano w obecności trzyosobowej komisji otwarcia puszki z pieniędzmi zebranymi od uczniów naszej szkoły. Zebrana kwota w wysokości 429,38 zł została przekazana na cele Fundacji im. Adama Worwy.

Dziękujemy!

Fotogaleria

13 października - wspólne zasadzenie cebulek żonkili w ramach Akcji Pola Nadziei.

Dla zainteresowanych!

W Domu Katechetycznym przy parafii NSPJ w Nowym Targu odbędzie się Kurs opieki nad chorym, prowadzony przez p. dr Annę Węglarz z Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem.

Prosimy o zgłaszanie się zainteresowanych osób.

Fotogaleria
Kwesta na terenie szkoły połączona z rozprowadzaniem cebulek żonkili. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na cele Fundacji im. Adama Worwy.

Cele i założenia Szkolnego Koła Wolontariatu

W uczniach naszej szkoły pragniemy rozbudzać wrażliwość społeczną, budować poczucie więzi i szacunku dla innych. W związku z tym po raz kolejny we współpracy z Fundacją Adama Worwy bierzemy udział w zbiórce pieniędzy na cele charytatywne.

W dniu 21.09. 16 r. rozdano dzieciom i nauczycielom cebulki żonkili do posadzenia w przydomowym ogródku. Prosimy o wolne datki na leczenie szesnastoletniego Maksa, hokeisty, który choruje na raka kości. Maks jest kolegą naszego ucznia z kl. VI, Kuby.

Ponadto planujemy włączyć się w działalność wolontariacką poprzez udział w następujących konkursach:

• Konkurs na bajkę dla chorego dziecka
  • Konkurs fotograficzny : „Z żonkilem mi do twarzy”(należy wykonać zdjęcie dziecka z żonkilem, z wiankiem żonkili, w przebraniu za żonkila, itp.) Zdjęcia będą wykorzystane do utworzenia kalendarza.
  • Kartka bożonarodzeniowa.
  • Prezent mikołajkowy dla podopiecznego Fundacji.
  • Konkurs instrumentalny.

Uczniowie klas młodszych wezmą udział w przedstawieniu pt. „Żonkilek”. Na występ zaprosimy wszystkich rodziców, a po nim przeprowadzimy zbiórkę pieniężną. Dochód z występu zasili potrzeby fundacji.

W ramach naszego szkolnego wolontariatu planujemy przygotować paczki świąteczne dla rodzin potrzebujących. Mamy nadzieję, że rodzice również zaangażują się w tę akcję.