Dla rodziców

Zamówiono książki do Oddziału Przedszkolnego "Elementarz sześciolatka" wydawnictwa Nowa Era w cenie 129 zł. Wpłatę prosimy dokonać do 19 czerwca 2017 r.

Katarzyna Pańtak

9 maja (wtorek) w godz. 1600 - 1700 odbędzie się wywiadówka.

Tematyka:

• informacje o postępach, trudnościach w nauce i zachowaniu uczniów.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rogoźniku informuje, że do 19 kwietnia 2017 r. można zapisywać dzieci do oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej. Przepisy umożliwiają zapisanie od 1 września dzieci urodzone w: 2011, 2012, 2013, 2014 roku.

Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt.

14 kwietnia (wtorek) odbędzie się "Dzień otwarty".

• informacje o postępach, trudnościach w nauce i zachowaniu uczniów

Oddział przedszkolny: 1230 - 1330

Klasy I-VI: 1400-1500

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje w okresie wakacji turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników uprawnionych do świadczeń Kasy, na których wypoczynek będzie połączony z programem rehabilitacji leczniczej.

OFERTA

26 stycznia (czwartek) o godz. 1600 odbędzie się wywiadówka.

Tematyka m.in.:

• informacje o ocenach uczniów za I półrocze.

Co robić i czego nie robić, kiedy jest smog?

• nie wietrz mieszkania, bo otwierając okno wpuszczasz do środka szkodliwe substancje;
  • nie uprawiaj sportu na zewnątrz, bo w czasie wysiłku fizycznego jesteś szczególnie narażony na szkodliwe działania pyłów, oddychasz szybciej i więcej z nich trafia do twojego organizmu;
  • nie wychodź na spacer i nie bierz na spacer dziecka, te są bowiem jedną z grup szczególnie narażonych na szkodliwe działanie smogu;
  • jeżeli pracujesz w przedszkolu, nie wyprowadzaj dzieci na spacer, a jeżeli jesteś rodzicem przedszkolaka, zadbaj, by w twoim przedszkolu zrezygnowano z wyjść w czasie, kiedy powietrze jest niezdrowe;
  • załóż maskę przeciwpyłową, ochronisz siebie i pokażesz, że powietrze jest dla ciebie ważne;
  • włącz oczyszczacz powietrza, o ile go oczywiście masz, bo to droga rzecz;
  • jeżeli cierpisz na choroby układu oddechowego lub krążenia i czujesz pogorszenie samopoczucia, skontaktuj się z lekarzem.

Ostrzeżenie Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Starosty Nowotarskiego [zobacz...]

29 listopada (wtorek) w godz. 1300 - 1630 odbędzie się wywiadówka.

Tematyka:

• informacje o postępach, trudnościach w nauce i zachowaniu uczniów.

W trakcie spotkania z rodzicami będzie możliwość zakupu prac plastycznych wykonanych przez Wasze dzieci. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na akcję: „Mikołajkowa paczka” dla najmłodszych podopiecznych Fundacji im. Adama Worwy, z którą nasza szkoła współpracuje.

31 października (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych (lekcji). Szkoła organizuje zajęcia opiekuńcze w godz. 800 - 1505.

16 października (środa) w godz. 1400 - 1530 odbędzie się "Dzień otwarty".

• informacje o postępach, trudnościach w nauce i zachowaniu uczniów

W związku z wnioskiem Rady Rodziców z dnia 27.09.2016 r. Rada Pedagogiczna wprowadziła w statucie szkoły następujące zmiany:

W §37c ust. 12, otrzymuje brzmienie:

„dbania o schludny wygląd oraz czysty i skromny strój noszony przez każdego ucznia na terenie szkoły z zachowaniem następujących zasad:

a) górna część stroju zakrywa ramiona, dekolt, plecy i biodra,

b) spódnice, sukienki i spodenki dla dziewcząt oraz spodenki dla chłopców sięgają co najwyżej 10 cm nad kolana,

c) podczas uroczystości noszony jest strój galowy: przez dziewczynki - biała bluzka i granatowa lub czarna spódnica sięgająca co najwyżej 10 cm nad kolana; przez chłopców – biała koszula i granatowe lub czarne spodnie”

W rozdziale VIII §15 w Tabeli nr 3 w wierszu „Strój i wygląd” wprowadza się zapis:

„+ nosi strój uczniowski zgodny z zapisami w statucie szkoły,

+ dba o higienę osobistą, zmianę obuwia,

– nie nosi wymaganego stroju uczniowskiego, nie nosi obuwia na zmianę, ma makijaż, nienaturalny kolor włosów”

Informujemy, że od 01.09.2016 r. do 31.10.2016 r. w Urzędzie Gminy Nowy Targ, ul. Bulwarowa 9 w pokoju nr 309 (Zespół Ekonomiczno- Administracyjny Szkół, III piętro w nowym budynku) przyjmowane będą wnioski o przyznanie świadczeń pieniężnych na rozpoczęcie roku szkolnego w ramach programu „4+ Liczna Rodzina”.

Zajęcia pozalekcyjne:

Nauczyciel Przedmiot Rodzaj zajęć Dzień Godz.
Barczak R.   spotkania aktywu bibliotecznego piątek 2x w mies. 13.30-14.15
Braciszewska C. nauczanie początk. praca z uczniami zdolnymi i z trudnościami w nauce poniedziałek 8.00-8.45
Bryczek A. historia koło historyczne wtorek 13.30-14.15
Bukowska E.   zajęcia wyrównawcze czwartek 11.50-12.45
Dziwisz M. język polski praca z uczniem zdolnym i z trudnościami w nauce poniedziałek 8.55-9.40
Jakubowicz M. wychowowanie fizyczne zajęcia sportowe wtorek 14.15-15.00
Kula E. język angielski praca z uczniem zdolnym i z trudnościami w nauce poniedziałek 13.30-14.15
Pańtak K.   zajęcia świetlicowe codziennie 7.30-8.00
Prośniak R. matematyka zajęcia wyrównawcze lub zajęcia z uczniem zdolnym czwartek 14.20-15.05

30 września (wtorek) o godz. 1630 odbędzie się zebranie rodziców.

Tematyka spotkania:

• zapoznanie z wymaganiami i kryteriami oceniania
  • wybór trójek klasowych