Piątek, 2019-11-15

Imieniny: Amielii, Idalii

Programy

Urząd Gminy w Nowym Targu realizuje projekty unijne, w których bierze udział nasza szkoła. Są to programy: „Jeżdżę z Głową” i „Umiem Pływać”. Uczestniczą w nich uczniowie kl. I, II i III. Ponadto Urząd Gminy w Nowym Targu rozpoczął realizację projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki „WESOŁE PRZEDSZKOLE”.

PROGRAM „JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ”

Projekt skierowany jest do uczniów III klas szkół podstawowych, nie umiejących jeździć na nartach. Dla nich zorganizowane zostały kursy nauki jazdy na nartach na stokach Stacji Narciarskiej „Zadział” w Nowym Targu. Nauka jazdy na nartach połączona jest z  edukacją nt. bezpieczeństwa na stokach i trasach narciarskich.

PROGRAM - "UMIEM PŁYWAĆ"

ZAŁOŻENIA I CELE PROJEKTU

Projekt powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” jest adresowany do uczniów klas I,II,III szkół podstawowych w całej Polsce. Zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu „nauki pływania”.

Główne cele projektu:

• upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży,
  • nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania,
  • profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy,
  • zapobieganie zjawiskom patologii społecznych, w tym alkoholizmowi, poprzez organizację zajęć sportowych dla uczniów,
  • efektywne wykorzystanie infrastruktury sportowej (pływalnie),
  • wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie projektem w szczególności uczniów, zamieszkałych w miejscowościach, w których nie wybudowano krytej pływalni,
  • edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych.

Projekt powszechnej nauki pływania jest propozycją uczestniczenia w dodatkowych zajęciach sportowych dla uczniów, którzy chcą podejmować aktywność fizyczną również poza obowiązkowymi zajęciami wychowania fizycznego. Projekt będzie kierowany do wszystkich dzieci – uczniów klas III szkół podstawowych w całym kraju, bez selekcjonowania na mniej lub bardziej sprawnych czy uzdolnionych ruchowo uczniów.

PROGRAM - „WESOŁE PRZEDSZKOLE”

W ramach projektu „Wesołe Przedszkole” zakupiono kąciki do zabaw tematycznych oraz pomoce dydaktyczne. Już wkrótce oddział przedszkolny wzbogaci się o tablicę interaktywną. Ponadto stołówka szkolna zostanie wyposażona w sprzęt pozwalający na wydawanie ciepłych posiłków. Przeprowadzone zostaną również adaptacje pomieszczeń do wymagań umożliwiających tworzenie zespołów szkolno-przedszkolnych.