XXII Gminny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

Dnia 20 grudnia odbył się w naszej szkole finał XXII Gminnego Konkursu Szopek.

Organizatorami imprezy są Szkoła Podstawowa w Rogoźniku oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej.

Konkurs rozpoczął się występem jasełkowym uczniów, a następnie pani dyrektor Monika Pacyga wraz z panią dyrektor Józefą Kuchtą ogłosiły wyniki.

Do konkursu zgłoszono w tym roku 76 szopek w kategorii:

• szopki rodzinne,
  • szopki zbiorowe kl. 0- III, kl. IV- VI, kl. VII - VII i gimnazjum,
  • szopki malowane na szkle kl. 0-III, kl. IV- VI, kl. VII - VIII i gimnazjum.

Komisja zewnętrzna w składzie: pani Maria Wnęk - mgr sztuki, pani Maria Mrożek – z Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu, pani Józefa Kuchta - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej, po wnikliwym przeglądzie dokonała wyboru najpiękniejszych prac i przyznała nagrody za najpiękniejsze szopki. Uczniowie, których prace nie zdobyły żadnego miejsca, otrzymali nagrody za udział.

Po ogłoszeniu wyników i rozdaniu nagród wszyscy udali się na poczęstunek wigilijny.